Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Budapešte pristatytos lietuvių kalbos aktualijos

Sukurta 2017.11.24 / Atnaujinta 2017.11.27 16:10
   Budapešte pristatytos lietuvių kalbos aktualijos
   Budapešte pristatytos lietuvių kalbos aktualijos

            Lapkričio 23 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vengrijoje lankėsi Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros docentė dr. Vilma Zubaitienė, kuri Vengrijoje gyvenantiems lietuvių bendruomenės nariams ir visiems besidomintiems lietuvių kalba papasakojo apie naujausias lietuvių kalbos nuostatas ir pristatė vartosenos aktualijas.

   Paskaitos-pokalbio metu buvo kalbama apie lietuvių kalbos reglamentavimo būdus Lietuvoje ir norminamąsias institucijas. Apie tai, kaip normos nustatomos ir pagrindžiamos, kokie yra kalbos kodifikavimo kriterijai. Atskleista, iš kur kyla klaidos kalboje ir kaip tas klaidas galima klasifikuoti. Klausytojams buvo parodyta kurie lietuvių kalbos žodžiai yra savi, o kurie - skolinti. Dr. Vilma Zubaitienė taip pat papasakojo apie viešąjį kalbėjimą, jo sampratą ir reikšmingumą, apie viešųjų kalbų tipus ir tai, kaip šias kalbas reikia kurti.

   Vilmos Zubaitienės pagrindinės mokslo sritys yra sinchroninė ir diachroninė leksikografija, leksinė semantika ir leksinė tipologija, akademinis rašymas. Yra paskelbusi monografiją ir dvi studijas, straipsnių iš senųjų žodynų ir gramatikų istorijos, dviejų XVIII a. žodynų kritinius leidimus, skaitmeninių senųjų raštų publikacijų. Aktyviai dalyvauja Vilniaus universiteto, Lietuvių kalbos instituto ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto projektuose, tarptautinėse konferencijose ir tarptautiniuose seminaruose. Yra parengusi mokomąją knygą „Lietuvių leksikografija: istorija ir dabartis“. Viena iš elektroninio mokomojo dvikalbio lietuvių–vokiečių kalbų žodyno LiDeW  sudarytojų. Tarptautinės duomenų bazės „Lituanistika“ ekspertė, Lietuvos taikomosios kalbotyros asociacijos, „Academia salensis“, Baltistikos studijų draugijos (Vokietija) narė.

   Naujienlaiškio prenumerata