Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Budapešte paminėta Lietuvos gynėjų diena

Sukurta 2020.01.14 / Atnaujinta 2020.01.16 10:56
   Budapešte paminėta Lietuvos gynėjų diena
   Budapešte paminėta Lietuvos gynėjų diena
   Budapešte paminėta Lietuvos gynėjų diena
   Budapešte paminėta Lietuvos gynėjų diena

   Lietuvos ambasadoje Budapešte paminėta Laisvės gynėjų diena. Ambasados darbuotojai prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ prisijungė sausio 13-osios ryte, uždegdami atminimo žvakutes. Sausio 14 d. vakare kartu prisiminti 1991 m. sausio 13-osios įvykius bei pasižiūrėti rež. Donato Ulvydo 2017 m. vaidybinį filmą „Emilija iš Laisvės alėjos" į ambasadą rinkosi lietuvių bendruomenės nariai bei jų artimieji, lietuvių kalbą besimokantys studentai ir kiti, neabejingi Lietuvai bei jos istorijai.

   Lietuvos Respublikos ambasadorius Vengrijoje Vytautas Pinkus pasveikino renginio svečius, priminė ne tik sausio 12-tosios vėlyvo vakaro seką, bet ir Lietuvos visuomenės požiūrio dinamiką: nuo dominavusių skausmo ir praradimo emocijų, per atminimą ir įvertinimą - iki pergalės suvokimo. Susirinkusieji tylos minute pagerbė žuvusiuosius. Ambasadorius pakvietė susirinkusiuosius prisiminimus pratęsti peržiūrėjus žinomą Lietuvoje filmą "Emilija iš Laisvės alėjos".

   Filmo turinys ir emocinis krūvis buvo tokie stiprūs, kad prie tiesiogiai su sausio 13-ąja susijusių prisiminimų pereiti pavyko ne iš karto. Visiems bendrai  įsijungus į diskusiją, ilgametis lietuvių bendruomenės Vengrijoje narys Sigitas Povilaitis papasakojo ir apie tai, kaip sausio-vasario mėnesio įvykiai rezonavo Vengrijoje: apie reakciją Vengrijos spaudoje, apie Jaunųjų Demokratų Sąjungos (Fidesz), Politinių kalinių sąjungos (POFOSZ) ir bendruomenės organizuotą protesto eiseną ir protesto laiško įteikinėjimą sovietų ambasadai, apie Vengrijos parlamentarų lydėjimą į Lietuvą, apie susitikimų organizavimą vis dar piliečių apsaugoje esančiame Seime, apie įspūdžius prie sovietų kariškių užimtų objektų Vilniuje ir pan. Susirinkusieji kvietė tokius prisiminimus, nuotraukas ir filmuotą medžiagą surinkti ir publikuoti.

   Bendruomenės aktyvas pasinaudojo susiėjimo proga ir tarėsi su susirinkusiaisiais ir su ambasada dėl būsimų veiklų ir renginių.

   Ambasada ir susirinkusieji dėkoja filmo "Emilija iš Laisvės alįjos" kūrybinei komandai ir asmeniškai prodiuserei Živilei Gallego už leidimą suorganizuoti filmo peržiūrą (vardan lietuvių kalbą besimokančių, filmas buvo žiūrimas su lietuviškais subtitrais).

   Naujienlaiškio prenumerata