Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Budapešte paminėta Laisvės gynėjų diena

Sukurta 2018.01.15 / Atnaujinta 2018.01.15 17:15

Lietuvos Resupublikos ambasada Budapešte kartu su Vengrijos lietuvių bendruomene bei ambasados draugais vengrais sausio 12 dieną paminėjo Laisvės gynėjų dienos dvidešimt septintąsias metines.

Į ambasadą susirinkusius atminimo vakaro dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Rasa Kairienė, kuri pakvietė prisiminti visus Lietuvos didvyrius, kritusius už Lietuvos laisvę.

Vakaro metu demonstruotas režisieriaus Jono Vaitkaus meninis filmas „Vienui vieni“. Ši istorinė drama pasakoja apie Lietuvos partizanus, kurie buvo pasiryžę nugalėti arba žūti. Vienas iš pagrindinių filmo herojų – Juozas Lukša-Daumantas, vėliau tapęs Lietuvos partizanų legenda. Tai istorija apie išdidžius ir narsius žmones, kurie pernelyg brangino savo Tėvynę, kad galėtų nulenkti galvą prieš okupantus.

Po filmo peržiūros tylos minute pagerbti visi žuvę už Lietuvos Laisvę. Vėliau bendruomenės nariai pasidalijo savo išgyvenimais ir prisiminimais apie lemtinguosius 1991 metų sausio 13 dienos įvykius prie televizijos bokšto ir Lietuvos Respublikos Parlamento, prisiminė partizanų kovas.

Lietuvos ambasados languose sužibo žvakelės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Šia akcija Vengrijoje gyvenantys lietuviai prisidėjo prie Lietuvoje jau vienuoliktą kartą vykusios pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija”.

Naujienlaiškio prenumerata