Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Budapešte paminėta Laisvės gynėjų diena

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 22:02
   Budapešte paminėta Laisvės gynėjų diena
   Budapešte paminėta Laisvės gynėjų diena
   Budapešte paminėta Laisvės gynėjų diena

   Lietuvos Resupublikos ambasada Budapešte kartu su Vengrijos lietuvių bendruomene, Budapešte studijuojančiais Lietuvos studentais bei ambasados draugais vengrais sausio 13 dieną paminėjo Laisvės gynėjų dienos dvidešimt šeštąsias metines.

   Ankstyvą rytą Vengrijos sostinės centre įsikūrusios Lietuvos ambasados languose sužibo žvakelės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir  vienybę.  Šia akcija ambasados darbuotojai prisidėjo prie Lietuvoje jau dešimtą kartą vykusios pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija”.

   Į ambasadą susirinkusius atminimo vakaro dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Rasa Kairienė. Vyresnės kartos lietuvių bendruomenės atstovai dalijosi savo išgyvenimais ir prisiminimais apie lemtinguosius 1991 metų sausio 13 dienos įvykius prie televizijos bokšto ir Lietuvos Respublikos Parlamento, prisiminė Vengrijos tautos paramą Lietuvos laisvės siekiui, bandė atsakyti į klausimą, kas yra laisvė. Tylos minute prisiminti ir pagerbti žuvę Lietuvos laisvės gynėjai.

   Režisieriaus Vytauto V. Lansbergio kino juosta ,,Trispalvis” susirinkusiuosius nukėlė į Lietuvos pokarį. Filme bandoma sukurti laisvės kovotojo apibendrintą portretą – nejuodinamą ir nešviesinamą, autentiškai piešiamą to meto kovų liudininkų, buvusių partizanų ir jų ryšininkų. Filmas leido iš naujo pamatyti Lietuvos istorijos verpetus įvairiausiomis spalvomis.

   Naujienlaiškio prenumerata