Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Belgrade aptartas Serbijos integracijos į ES kelias bei Lietuvos ir Serbijos ryšių stiprinimo galimybės

Sukurta 2016.11.03 / Atnaujinta 2016.11.03 10:55
  Belgrade aptartas Serbijos integracijos į ES kelias bei Lietuvos ir Serbijos ryšių stiprinimo galimybės

  Lapkričio 2 d. Belgrade įvykusiose dvišalėse politinėse konsultacijose tarp Lietuvos ir Serbijos užsienio reikalų ministerijų susitikime su Serbijos užsienio reikalų ministro pavaduotoja Marina Jovićević Lietuvos URM Europos šalių departamento direktorius Vidmantas Purlys išreiškė paramą Serbijos integracijai į Europos Sąjungą, tarėsi dėl Lietuvos ir Serbijos dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybių.

  Konsultacijų metu aptarta Serbijos reformų pažanga siekiant narystės ES, ES tarpininkaujamo Belgrado-Prištinos dialogo eiga. Lietuvos pusė pabrėžė Serbijos, kaip ES šalies kandidatės, bendradarbiavimo su ES užsienio politikos srityje ir palaipsnio užsienio politikos pozicijų derinimo su ES sprendimais svarbą.

  Susitikime taip pat aptarti ES Rytų kaimynystės, energetinio saugumo klausimai, situacija Vakarų Balkanuose, Turkijoje, pabrėžtas svarbus Serbijos vaidmuo stiprinant regioninį bendradarbiavimą, skatinant gerus kaimyninius santykius bei sprendžiant migracijos krizę.

  2013 m. gruodžio 17 d. Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu ES Europos reikalų ministrai pritarė derybų su Serbija mandatui ir patvirtino bendrą poziciją deryboms su Serbija dėl narystės ES. Šiuo metu yra atidaryti 4 derybiniai skyriai iš 35.

   

  Nuotraukoje (iš kairės į dešinę): LR ambasadorė Serbijai Rasa Kairienė, Serbijos užsienio reikalų ministro pavaduotoja Marina Jovićević, LR URM Europos šalių departamento direktorius Vidmantas Purlys ir Serbijos URM Europos departamento direktorė Bojana Adamović-Dragović

   

  Naujienlaiškio prenumerata