Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Baltų vienybės diena paminėta Budapešte

Sukurta 2017.09.22 / Atnaujinta 2017.09.22 17:09
  Baltų vienybės diena paminėta Budapešte

  Rugsėjo 21 dieną Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Latvijos Respublikos ambasada Budapešto Etvešo Lorando  (Eötvös Loránd, ELTE) universiteto Slavų ir baltų filologijos institute paminėjo Baltų vienybės dieną.

  Šventės dalyvius sveikindama Lietuvos Respublikos ambasadorė Rasa Kairienė priminė šios atmintinos dienos atsiradimo istoriją bei pasidžiaugė, kad lietuvių ir latvių vienybės minėjimas Vengrijoje tampa tradicija.

  ELTE universiteto humanitarinių mokslų fakulteto prodekanas Gaboras Šonkojus (Gábor Sonkoly) pastebėjo, kad tarp baltų tautų ir vengrų yra nemažai panašumų – visus sieja laisvės troškimas, ryžtas ir kova už idėją. Šiandien šios trys nepriklausomybę iškovojusios tautos yra visateisės Europos Sąjungos narės. O priklausomybė bendrai šeimai atveria naujų galimybių.

  Baltų kalbų besimokantys studentai parengė kultūrinę programą: trim kalbomis skambėjo pačių studentų į vengrų kalbą išverstos lietuvių ir latvių poetų eilės, akomponuojant gitarai buvo atliekamos abiejų baltų tautų dainos.

  Siekdama, kad vengrų studentai geriau susipažintų su lietuvių kilme, kalba, kultūra bei tradicijomis, Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje Slavų ir baltų filologijos institutui padovanojo lietuvių autorių grožinės bei mokomosios literatūros lietuvių kalba.

  Renginyje dalyvavo ELTE universiteto dėstytojai bei studentai, Vengrijos lietuvių ir latvių bendruomenių nariai, Budapešte studijuojantys lietuviai.

  Prieš metus Lietuvos Respublikos ambasados iniciatyva Baltų vienybės diena Vengrijoje paminėta pirmą kartą.

  1635 m. įkurtas ELTE universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas yra pats seniausias Vengrijoje. Fakultete iš viso yra 11 institutų. Slavų ir baltų filologijos institute mokoma lietuvių ir latvių kalbos, supažindinama su šių tautų literatūra, kultūra bei papročiais.

  Naujienlaiškio prenumerata