Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Aptartos Lietuvos ir Juodkalnijos tolesnio bendradarbiavimo galimybės

Sukurta 2017.04.18 / Atnaujinta 2017.04.18 12:02
  Aptartos Lietuvos ir Juodkalnijos tolesnio bendradarbiavimo galimybės

  Balandžio 10-14 d. Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje lankėsi Lietuvos Respublikos ambasadorė Juodkalnijai Rasa Kairienė.

  Susitikimuose su Juodkalnijos užsienio reikalų ministru Srdanu Darmanovičiumi, Europos reikalų ministru Aleksandru Andrija Pejovičiumi, Vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi, nacionaliniu NATO koordinatoriumi Draganu Pejanovičiumi, Parlamento tarptautinių santykių ir emigrantų politikos komiteto prezidentu Andrija Nikoličiumi, kitais šalies pareigūnais buvo aptartos galimybės intensyvinti politinius, ekonominius, parlamentinius, kultūros bei mokslo ir švietimo dvišalius santykius, pasikeista nuomonėmis svarbiausiais tarptautinės politikos klausimais, tartasi dėl Lietuvos ekspertinės paramos.

  Juodkalnijos oficialūs pareigūnai dėkojo Lietuvai už nuolatinę paramą šalies euroatlantinės integracijos kelyje. Susitikimų metu pabrėžta, kad 2013 metais  Lietuvai  pirmininkaujant ES Tarybai Juodkalnijai pavykos pasiekti sutarimą su ES dėl dviejų svarbiausių - „Teismai ir pagrindinės teisės“ bei „Teisingumas, laisvė ir saugumas“ - derybinių skyrių atidarymo. Iš viso Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu atidaryti 5 derybiniai skyriai.

  Lietuvai dėkota ir už ratifikuotą protokolą dėl Juodkalnijos prisijungimo prie NATO, kurią Juodkalnija, kaip maža valstybė, laiko savo ir  viso Balkanų regiono saugumo garantu.

  Lietuvos ambasadorė taip pat dalyvavo ES ambasadorių susitikime su naujuoju šalies Ministru Pirmininku Duško Markovičiumi.

  Juodkalnija nepriklausomybę paskelbė 2006 metais. Tų pačių metų liepos 18 d. užmegzti Lietuvos ir Juodkalnijos diplomatiniai santykiai.

   

   

  Juodkalnijos URM nuotraukoje LR ambasadorė R. Kairienė ir ministras S. Darmanovičius

   

  Naujienlaiškio prenumerata