Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Aptartas Lietuvos miestų ir Vengrijos Vaco miesto galimas bendradarbiavimas

Sukurta 2017.07.25 / Atnaujinta 2017.07.25 12:24
   Aptartas Lietuvos miestų ir Vengrijos Vaco miesto galimas bendradarbiavimas
   Aptartas Lietuvos miestų ir Vengrijos Vaco miesto galimas bendradarbiavimas

   Liepos 22 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė susitiko su Vaco miesto metu Atila Fiordošu (Atilla Fördős). Susitikimo metu buvo aptartas galimas ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas tarp atskirų Lietuvos miestų ir Vaco.

   Meras pažymėjo, kad vengrai yra suinteresuoti plėtoti kultūrinius ryšius su Lietuva, taip pat pastebėjo, kad lietuvius vengrai laiko kovotojais už laisvę, todėl, jo nuomone, reikalinga stiprinti regioninį bendradarbiavimą, visų pirma plėtoti Višegrado 4 ir Baltijos šalių ryšius. Pasak mero, Vacas suinteresuotas pritraukti kuo daugiau turistų, tarp jų ir iš Lietuvos, ir turi didelių ambicijų – patekti tarp dvidešimties populiariausių turistų lankytinų Vengrijos miestų. Tad planuojama ženkliai padidinti įvairių parodų, kultūrinių projektų skaičių.

   Ambasadorė, kartu su ambasados kolegomis ir Vengrijos lietuvių bendruomenės nariais, taip pat apsilankė 25-ajame tarptautiniame Vaco folkloro festivalyje ir stebėjo dviejų šokių kolektyvų iš Šakių rajono – Girėnų laisvalaikio salės pagyvenusiųjų  liaudiškų šokių grupės ,, Girėnai”. ir  Sintautų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės ,,Sintuola" - pasirodymą. 

   Rytiniame Dunojau krante įsikūrusiame Vaco mieste šiuo metu gyvena 35 tūkst. gyventojų. Plėtojama elektrotechnikos, tekstilės, chemijos pramonė. Savo istorine praeitimi garsus miestas pritraukia daug užsienio turistų, yra populiari Vengrijos sostinės gyventojų vasaros poilsio vieta.

   Naujienlaiškio prenumerata