Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_4007.JPG

Liepos 22 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė susitiko su Vaco miesto metu Atila Fiordošu (Atilla Fördős). Susitikimo metu buvo aptartas galimas ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas tarp atskirų Lietuvos miestų ir Vaco.

Istorinė, kultūros diplomatija »
liepos 6 2017 _Budapeštas.jpg

Lietuvos Valstybės dieną lietuvių bendruomenės ir ambasados Vengrijoje atstovai kartu su šeimos nariais ir draugais bei esančiais Vengrijoje tautiečiais giedojo „Tautišką giesmę“ Budapešte.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Nuotrauka 20170701 Mannazz Budapeste.jpg

Po Europos šalis keliaujantys ir savo debiutinį albumą "Hopes" pristatantys lietuvių muzikos grupės "MaNNazz" nariai liepos 2 d. koncertavo Budapešte.

Lietuviai Vengrijoje »
R-5666955-1399391120-1174.jpeg[1].jpg

Kaip ir kasmet Liepos 6-ąją – Valstybės dieną – pasitiksime „Tautiška giesme“. Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje ir Vengrijos lietuvių bendruomenė visus norinčius kviečia drauge giedoti Lietuvos himną.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_3876.JPG

Birželio 27 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė lankėsi Nyrbatore. Šiaurrytinėje šalies dalyje įsikūręs miestas laikomas Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gimtine.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Muzikinis kvietimas Įkelta2017.06.28

Kviečiame pasiklausyti lietuvių muzikos grupės - MaNNazz koncerto Budapešte! Turo po Europą metu, pristatinėdami ką tik išleistą albumą Hopes“, grupė nekantrauja susitikti su Vengrijos lietuviais.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_3815.JPG

Birželio 17 dieną  Vengrijos lietuvių bendruomenė ir Lietuvos Respublikos ambasada Budapešte paminėjo bene linksmiausią vasaros šventę – Jonines. Lietuviai ir jų draugai, nešini tradiciniais valgiais ir užkandžiais, rinkosi į aktyvaus bendruomenės nario Sigito Povilaičio sodybą.

Lietuviai Vengrijoje »
imagesSLCJLE8B.jpg

Gegužės 15-17 dienomis Budapešte viešėjo Lietuvos Respublikos Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys ir to paties komiteto pirmininko pavaduotojas Algis Strelčiūnas.

Užsienio politika ir diplomatija »
4.jpg

Gegužės 15 d. Segedo mieste Vengrijoje įvyko Vilmos Zsigmond kino festivalio uždarymo ceremonija. Jo metu buvo išdalinti aštuoni apdovanojimai ir net du iš jų — lietuvių režisierės Albinos Griniūtės ir operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus dokumentiniam filmui „Ateljė „Rojaus drabužiai“. Šiam filmui tarptautinė komisija skyrė kino kritikų prizą ir prizą geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
1136[1].jpg

„Čiurlionio dailės, muzikos ir literatūrinis palikimas iki šiol yra įkvėpimo šaltinis Lietuvos kūrėjams“, – teigia kompozitorius Šarūnas Nakas. Todėl nepamatyti tokio projekto, kaip „Kosminis Čiurlionis“, kuris bus surengtas balandžio 26 d., 19 val. Vaidilos teatre, būtų pernelyg apmaudu.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_3764.JPG

Balandžio 21 dieną Vengrijos Kiškunmajšos miesto muziejuje Lietuvos Respublikos ambasadorė Rasa Kairienė atidarė  Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos parengtą, 1941-1991 metų lietuvių kovoms už Laisvę bei  netektims atminti skirtą parodą „Lietuvos kova už laisvę. Netekčių istorija“. Paroda supažindina su mūsų valstybės tragiškais istorijos momentais, kai 1941 m. birželio 14 d.  prasidėjo masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai į tolimiausius Sovietų Sąjungos kampelius. Kartu tai ir proga priminti Lietuvos išsilaisvinimo bei Nepriklausomybės atkūrimo istorinius faktus.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Filmo kadras_Atelje_2.jpg

Režisierės Albinos Griniūtės dokumentinis filmas „Ateljė „Rojaus drabužiai“ atrinktas dalyvauti Vengrijos Segedo mieste vyksiančio kino festivalio konkursinėje programoje. Festivalis, pavadintas pernai mirusio legendinio vengrų kino operatoriaus Vilmos Zsigmond vardu, šiais metais organizuojamas pirmą kartą. Gegužės 10-13 d. vyksiančio festivalio tikslas - atkreipti dėmesį į kino operatorių darbą ir pristatyti publikai geriausius naujus jaunų kūrėjų filmus iš viso pasaulio.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2017 04 11 MVP Srdjan Darmanovic - Ambasadorka Litvanije  Rasa Kairiene (1).jpg

Balandžio 10-14 d. Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje lankėsi Lietuvos Respublikos ambasadorė Juodkalnijai Rasa Kairienė.

Užsienio politika ir diplomatija »

Balandžio 5 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė kartu su Budapešte akredituotais užsienio šalių ambasadoriais dalyvavo Diplomatų dienos renginyje, kuris vyko Pėčo mieste. Renginyje taip pat dalyvavo miesto meras, miesto Tarybos nariai.

Ekonominiai santykiai »
IMG_0944.JPG

Kovo 31 dieną „Budapešto naujoje meno galerijoje“ įvyko parodos „Menas/Dizainas be sienų“, kurioje dalyvauja ir menininkai iš Lietuvos, iškilmingas atidarymas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata