Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
20200722_115435_cr_cr.jpg

18-ą kartą Budapešte surengtose Dunojaus dienos minėjimo renginiuose dalyvavo ir Lietuvos ambasada Vengrijoje. Į iškilmingą minėjimą susirinko laivininkystės veteranai, įvairių konfesijų dvasininkai, diplomatai iš taip vadinamosios „Belgrado 21“ grupės šalių, 1456 m. liepos 22 d. dalyvavusių garsiajame Belgrado mūšyje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
SVARBI INFO 5.jpg

Liepos 12 d. Vengrijos vyriausybė keletu nutarimų nustatė atvykimo į Vengriją tvarką, pasaulio valstybes suskirstydama į tris "spalvotus" sąrašus. Sąrašai bus peržiūrimi kas savaitę, pradės galioti nuo trečiadienių.

Konsulinės naujienos » #COVID19 »
20200706_200139cr_2Kx10xx.jpg

Kartu su visa Lietuva ir pasaulio lietuviais sugiedoti Tautišką giesmę Valstybės dienos proga susirinko ir Vengrijoje esantys lietuviai.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
crop_700x400_d1_dsc_0514.jpg

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda keipėsi į pasaulio lietuvius su video kvietimu aktyviai dalyvauti būsimuose Seimo rinkimuose rudenį.

Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
201011-article_2Kx.jpg

2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Prasideda rinkėjų, pageidaujančių balsuoti užsienyje, registracija - ambasadose ir elektroniškai. Nuo liepos 1 d. norinčius užsiregistruoti elektroniškai kviečiame naudotis elektronine registracijos sistema, kuri turėtų būti prieinama šiame puslapyje https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
IE_FB_cover_new.jpg másolata.jpg

Šiais metais Vengrijoje vykstančiuose „Literatūros vakaruose“ vėl skaitomos ištraukos iš Lietuvos autoriaus knygos – Sauliaus Tomo Kondroto „Žalčio žvilgsnis“ Budapešte, Debrecene ir internete skamba vengriškai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
JJ_1KxX.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje kviečia pratęsti tradicinį ambasados ir Lietuvių bendruomenės Vengrijoje renginį liepos 6 d. Valstybės dienos proga - bendrą „Tautiškos giesmės“ giedojimą.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
SVARBI INFO 2.jpg

Nuo birželio 18 d. įsigaliojo Vengrijos Vyriausybės dekretas 282/2020, pagal kurį be apribojimų (ir be privalomojo karantino) į Vengriją įleidžiami ir Lietuvos Respublikos piliečiai, nepriklausomai nuo atvykimo tikslo. Atvykimui ir buvimui šalyje galioja įprastas režimas.

Konsulinės naujienos » #COVID19 »
SVARBUS PASIKEITIMAI 3.jpg

Nors užsieniečių atvykimas į Vengriją yra apribotas, tačiau yra numatyta galimybė išimties tvarka gauti leidimą atvykti į Vengriją. Prašymus galima pateikti policijos internetinėje svetainėje: http://www.police.hu/hu/ugyintezes/elektronikus-ugyintezes/meltanyossagi-kerelem-magyarorszagra-torteno-beutazashoz (elektroninė forma tik vengrų kalba).

Konsulinės naujienos » #COVID19 »
94524_898d038272a746a0829634267ac8a18f.jpg

Nuo birželio 1 d. grįžusiems iš daugelio ES valstybių narių, tame tarpe ir Vengrijos, privaloma 14 d. izoliacija taikoma nebus.

Tokių valstybių sąrašus (iš kurių atvykti leidžiama, iš kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis) Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija skelbia kas pirmadienį. Sąrašai keičiasi pagal sergamumo statistiką, todėl svarbu, prieš priimant sprendimus, išsinagrinėti aktualią versiją.

#COVID19 »
2020-04-29_LT_online.jpg

Valstybinis kalbų mokymo centras norinčius kviečia mokytis lietuvių kalbos vasarą nuotoliniu būdu, Skype arba Zoom platformose.

Istorinė, kultūros diplomatija »
93903_21846d4baa0ea7521cd6b4270748dfcf.jpg

Balandžio 1 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti atvykimo į Lietuvą tvarką, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » #COVID19 »
LT 3.jpg

Primindami apie rekomendaciją sekti vietos institucijų nurodymus dėl elgesio COVID-19 epidemijos metu, dalinamės nuoroda į Vengrijos vyriausybės kovo 27 d. potvarkio dėl išėjimo iš namų ribojimo oficialią versiją bei jūsų patogumui pateikiame neoficialų šio potvarkio vertimą į lietuvių kalbą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » #COVID19 »
svarbi informacija.png

Tranzitu per Vengriją vykstančių vežėjų dėmesiui pateikiame Vengrijos vežėjų asociacijos ir Vengrijos kelių policijos viešinamą maršrutų, kuriuos Vengrijos policija priskiria sieną kertančioms transporto priemonėms su tranzitiniais kroviniais žemėlapį internete.

Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » #COVID19 »
SVARBI INFO 7.jpg

Piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, pirminė registracija atstovybėse baigta 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku. Nežiūrint to, ambasada Vengrijoje piliečius, esančius Vengrijoje, Serbijoje ar Bosnijoje ir Hercegovinoje, kviečia ir toliau registruotis el.paštu [email protected]

Konsulinės naujienos » #COVID19 »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata