Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
large_0412_Inifltrators_black.jpg

Šių metų balandžio 12 d. lietuviško džiazo mėgėjus Budapešto Opus Jazz klube (H-1093 Budapest, Mátyás str. 8.) nuo 20.00 val. džiugins „Infiltrators Trio“ iš Lietuvos. Koncertą kartu su Vengrijos kolegomis rengia VilniusJazzFestival. Kviečiame apsilankyti. Bilietai - klubo kasose arba internetu.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
article3.jpg

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t..

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje »
Balsavimas_2019_560x340.jpg

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje »
IMG_5094_mod.jpg

Kovo 9 d. Lietuvos ambasadoje Vengrijoje susirinkę Vengrijoje gyvenantys lietuviai bei Lietuvos draugai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Lietuvos vardadienį. Ambasoje šią dieną vyko du renginiai: nacionalinio diktanto rašymas bei tradicinis protų mūšis „Mes mylime Lietuvą“.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_3615.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje kartu su Latvijos Respublikos ir Estijos ambasadomis Vengrijoje palaikė Ukrainos ambasados Vengrijoje iniciatyvą ir š.m. kovo 6 d. kartu surengė konferenciją – apvalaus stalo diskusiją „DE-OCCUPATION OF CRIMEA: the West’s non-recognition policy and the Baltic lessons learned“.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Istorinė, kultūros diplomatija »
article2.jpg

Š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose el. parėmimą ir rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą ir t. t.).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje »
LKD_ženklas-1.jpg

Jau tapo tradicija, kad, minėdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, lietuvių bendruomenė Vengrijoje kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje visiems Lietuvos draugams rengia viktoriną „Aš myliu Lietuvą“. “. Šiemet organizatoriai visus – bendruomenės narius ir ne narius, studentus ir dėstytojus, Lietuvos piliečius ir Lietuvos draugus – nuoširdžiai kviečia susirinkti kovo 9 d. 16.00 val. ir linksmai pasitikrinti savo žinias protų mūšyje „Kalba gimtoji – gyvastie tautos”.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
BU9B4552.jpg

Lietuvos ambasada Vengrijoje šiemet vėl kviečia prisijungti prie VšĮ Pilietinės minties instituto iniciatyvos ir dalyvauti tarptautiniame suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinančiame konkurse – Nacionaliniame diktante.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_7277.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Budapešte surengė Valstybės atkūrimo dienai skirtą koncertą ir diplomatinį priėmimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Balsavimas_2019_479x291.jpg

Pradėjo veikti užsienyje gyvenančių rinkėjų registracija į šių metų gegužės 12 dieną vyksiančius Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus ir gegužės 26 dieną vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą. Tuo atveju, jeigu privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo bus vykdomas kartu su 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimais, tuomet rinkėjai, užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose, tuo pačiu bus užregistruoti ir balsavimui privalomajame referendume.

Lietuviai Vengrijoje »
Šalmas_iš_Radvilų_šarvų_kolekcijos_Nesvyžiuje,_saugomas_Metropoliteno_muziejuje,_Niujorke public domain nuotrauka.jpg

Nors Lietuva yra maža valstybė, tačiau visuose pasaulio žemynuose yra gausu lietuviškų ženklų iš skirtingų istorinių laikotarpių. Niekam ne paslaptis, kad nemaža dalis kultūros paveldo turtų, iškilių asmenybių, vėliau kūrusių toli nuo tėvynės, pateko į svečias šalis dėl Lietuvai susiklosčiusių nepalankių istorinių aplinkybių. To, kas prarasta, atgauti praktiškai neįmanoma, tačiau būtina fiksuoti lietuvybės pėdsakus plačiajame pasaulyje – tokiu tikslu veikia Valstybinės kultūros paveldo komisijos sukurta duomenų bazė U-PAVELDAS.

Istorinė, kultūros diplomatija »
b.jpg

2019 m. sausio 29 d. Makedonijos sostinėje Skopjėje įvyko Europos Sąjungos "Dvynių" programos projekto „Gebėjimų veiksmingai įgyvendinti acquis vandens kokybės srityje stiprinimas“ uždarymo konferencija. Renginyje taip pat dalyvavo Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Makedonijos Respublikai Rasa Kairienė.

Užsienio politika ir diplomatija »
linas_linkevicus_dimitrov_01-678x381.jpg

Sausio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankosi Makedonijos sostinėje Skopjėje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
1396_aa8c5e13c79f0c24c88c30c8373ddb3d.png

Valstybinis studijų fondas (toliau – Fondas) informuoja, kad 2019 m. sausio 21  d.  prasidėjo valstybės paramos skyrimo užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose (toliau - Parama) konkursas. Dokumentai bus priimami iki š.m. vasario 20 d.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_4835_crop.jpg

Prie sausio 11 d. vykusios akcijos “Atmintis gyva, nes liudija” prisijungė ir Lietuvos ambasada Vengrijoje kartu su lietuvių bendruomenės Vengrijoje nariais. Ryte, uždegę atminimo žvakutes, žuvusius už laisvę pagerbė ambasados darbuotojai. Vakare į ambasadą kartu prisiminti 1991 m. sausio 13-osios įvykius bei pasižiūrėti R. Mulano vaidybinį filmą “Mes dainuosim” rinkosi lietuvių bendruomenės nariai bei jų artimieji, lietuvių kalbą besimokantys studentai ir kiti Lietuvai bei jos istorijai neabejingi, penktadienio vakarą paskyrę atminimo susibūrimui.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata