Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Su Irano ambasadoriumi aptartos dvišalio bendradarbiavimo aktualijos ir Irano branduolinio susitarimo įgyvendinimas

Sukurta 2019.04.30 / Atnaujinta 2019.04.30 16:06
  Su Irano ambasadoriumi aptartos dvišalio bendradarbiavimo aktualijos ir Irano branduolinio susitarimo įgyvendinimas

  Balandžio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Irano ambasadoriumi Lietuvai Masoudu Edrisiu Kermanshahiu, su kuriuo aptarė dvišalio bendradarbiavimo aktualijas, Irano branduolinio susitarimo (JCPOA) įgyvendinimo bei kiti aktualius tarptautinius klausimus.

  Ministras pabrėžė Europos Sąjungos šalių siekį išlaikyti JCPOA, tačiau pastebėjo, kad tam reikia išsamesnių diskusijų. L. Linkevičius paragino Teheraną atviriau diskutuoti aktualiausiais tarptautinio saugumo klausimais, įskaitant Irano balistinių raketų programą, Irano vaidmenį Vidurio Rytų regione ir veiklą Europos valstybėse. Ministras pažymėjo, kad Europos Sąjunga yra pasiryžusi konstruktyviam dialogui regioniniais, ginkluotės programų ir  žmogaus teisių klausimais.

  Susitikimo metu taip pat kalbėta apie galimybes stiprinti dvišalius santykius, aptarti Lietuvos ir Irano ekonominio bendradarbiavimo klausimai bei kultūrinis dialogas, studentų mainai ir turizmo plėtra.

  1991 metų rugsėjo 10 dieną Iranas oficialiai pripažino atkurtą Lietuvos nepriklausomybę, patvirtindamas galiojančia 1930 metų Lietuvos ir Persų Imperijos draugystės sutartį. Diplomatiniai santykiai su Iranu atkurti 1993 metų lapkričio 4 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »