Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

Sukurta 2020.04.09 / Atnaujinta 2020.04.09 10:38
  N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

  Balandžio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame dėmesys buvo skirtas pagalbai besivystančioms šalims kovoje su Covid-19 pandemija. Susitikime buvo diskutuojama, kaip būtų galima sušvelninti šalių patiriamus ekonominius ir socialinius sukrėtimus.

  Susitikime nutarta, kad veiksminga kova su Covid-19 įmanoma tik tarptautiniu lygiu, veikiant greitai, lanksčiai ir vadovaujantis solidarumo principu, o ES ir valstybių narių pastangos neduos pakankamų rezultatų, jeigu nepadėsime kitiems.

  Viceministras Neris Germanas parėmė ES institucijų siūlymus dėl veiksmingesnio bendrų veiksmų koordinavimo teikiant pagalbą šalims partnerėms. Ministrai itin palankiai įvertino siūlymus užtikrinti koordinuotą teikiamos pagalbos viešinimą, nes tik tokiu būdu Europos Sąjunga bus matoma ir vertinama, o jos pastangos kovoti su kai kurių trečiųjų šalių skleidžiama dezinformacija bus žymiai efektyvesnės.

  N. Germanas taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę daugiau dėmesio skirti ES Rytų kaimynystės šalims, taip pat Vakarų Balkanams pažymėdamas, kad ES pastangos kovojant su Pandemija tarptautiniu lygiu nebus veiksmingos, jeigu pirmiausia nepadėsime artimiausiems kaimynams, ypač ES rytuose.

  Lietuva taip pat paragino ES institucijas imtis aktyvesnės lyderystės ir siekti didesnio valstybių narių vidinio solidarumo kovoje su COVID-19. „Sėkmingai padėti kitiems galėsime tik tuomet, jeigu gebėsime tinkamai padėti patys sau“, - pabrėžė N. Germanas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  049 Ministro padėka mobiliojo ryšio operatoriams už glaudų bendradarbiavimą.JPG
  Liepos 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padėkojo Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams „Bitė Lietuva“, „Tele2“,  „Teledema“ ir „Telia“ už nuoširdų ir konstruktyvų bendradarbiavimą pasaulinės pandemijos metu.
  Ministerijos naujienos »
  DSC_1256.jpg

  Liepos 7 dieną iš Lietuvos į Baltarusiją išvyksta humanitarinė pagalba – Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija ragina atsisakyti kelionių į šalis, kurios sergamumas COVID-19 virusu išlieka aukštesnis nei 15 susirgimų 100 000 gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Su šalių sąrašu galima susipažinti Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.

  Konsulinės naujienos »
  104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

  Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

  Dvišaliai santykiai »
  foto.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_20200616_154150.jpg

  Birželio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje atnaujinti pasiūlymai dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir dėl 750 mlrd. eurų apimties Europos ekonomikos gaivinimo priemonės, dėl kurių birželio 19 dieną diskutuos ir ES vadovai.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »