Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos diplomatai bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ pagerbė Laisvės gynėjus

Sukurta 2017.01.14 / Atnaujinta 2017.01.16 13:49
   Bėgimo dalyviai-ministrui Linui Linkevičiui iš dešinės JAV pajėgų Europoje vado pavaduotojas generolas majoras John L. Gronski.jpeg Lietuvos diplomatai bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ pagerbė Laisvės gynėjus
   Ministras L. Linkevičius su Japonijos ambasadoriumi Toyoei Shigeeda.jpeg Lietuvos diplomatai bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ pagerbė Laisvės gynėjus
   Gėlių padėjimas žuvusiems2.jpeg Lietuvos diplomatai bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ pagerbė Laisvės gynėjus

   Minint 26-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines, šeštadienį Vilniuje surengtame tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ dalyvavo ir Laisvės gynėjų atminimą pagerbė Lietuvos diplomatai.

    

   9 kilometrų bėgimo trasa simboliškai, kaip ir kiekvienais metais, sujungė Antakalnio kapines, kuriose palaidotos Sausio 13-osios aukos, ir Televizijos bokštą. Prieš startą Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Lietuvos ir užsienio diplomatais bei visais bėgimo dalyviais padėjo gėlių ant žuvusiųjų kapų.

   Bėgime dalyvavo gausus būrys Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų. Prie ministerijos bėgikų klubo suburtos komandos prisijungė ir Vilniuje reziduojantys užsienio valstybių diplomatai bei JAV kariai, šiuo metu dislokuoti Lietuvoje ir Vokietijoje. Drauge su JAV kariais bėgo JAV pajėgų Europoje vado pavaduotojas generolas majoras John L. Gronski¸ specialiai su savo kariais iš Vokietijos atvykęs į Lietuvą dalyvauti šiame bėgime. Daugiausia bėgikų delegavo Japonijos ambasada su ambasadoriumi Toyoei Shigeeda priešakyje.

   Laisvės gynėjų atminimui skirti bėgimai šiemet taip pat organizuoti Berlyne, Briuselyje, Dubline, Helsinkyje, Londone, Madride, Niujorke, Paryžiuje, Stokholme ir kituose miestuose.

   Kiekvienais metais sausio mėnesį vykstantis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pirmą kartą surengtas 1992 metais, minint pirmąsias Sausio 13-osios metines. Bėgimą Vilniuje organizuoja ir vykdo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Dublinas.JPG

   Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos atstovybės užsienyje prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ – languose uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos Laisvę prieš 26-erius metus, taip pat vyko kiti renginiai – filmų peržiūros, diskusijos.

   Atstovybių naujienos »
   Sausio 13-oji (5).jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Laisvės gynėjų dienos išvakarėse dėkoja užsienio šalių visuomenėms, 1991 metų sausio 13-ąją reiškusioms paramą Lietuvai ir protestavusioms prieš sovietų agresiją.

   Daugiašaliai santykiai »

   Spalio 13 dieną Lombardijos sostinėje bus pristatoma šmeižikiškai Sausio 13-osios įvykius iškraipanti Galinos Sapožnikovos knyga „Lietuviškas sąmokslas. Kaip žlugo Sovietų Sąjunga ir kas nutiko tiems, kurie bandė ją išsaugoti“. Šiuo leidiniu Italijos visuomenei pateikiama dezinformuojanti ir faktais nepagrįsta Lietuvos istorijos versija, kuria tendencingai siekiama suteršti Laisvės gynėjų atminimą ir skleisti nepriklausomos Lietuvos valstybei priešiškas idėjas.

   Atstovybių naujienos »
   _Komanda 2016.JPG

   Sekmadienį lietuviai tradiciškai dalyvavo Čikagos maratone – net 24 tautiečiai prisijungė prie lietuviškos komandos, būrys žiūrovų taip pat palaikė sportininkus lietuviškame sirgalių punkte. Šiais metais lietuviai bėgimą skyrė Lietuvos laisvės gynėjų atminimui.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata