Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Laisvės gynėjų diena paminėta Lietuvos atstovybėse užsienyje (papildyta)

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.16 10:09
   Laisvės gynėjų diena paminėta Lietuvos atstovybėse užsienyje (papildyta)
   Berlynas 5.jpeg Laisvės gynėjų diena paminėta Lietuvos atstovybėse užsienyje (papildyta)
   Laisvės gynėjų diena paminėta Lietuvos atstovybėse užsienyje (papildyta)
   Laisvės gynėjų diena paminėta Lietuvos atstovybėse užsienyje (papildyta)
   Laisvės gynėjų diena paminėta Lietuvos atstovybėse užsienyje (papildyta)

   Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos atstovybės užsienyje prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ – languose uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos Laisvę prieš 26-erius metus, taip pat vyko kiti renginiai – filmų peržiūros, diskusijos.

   Lietuvos ambasados Japonijoje darbuotojai prisiminė japonų tautos paramą Lietuvos žmonėms tomis sunkiomis dienomis.  

   „Mūsų laisvės kovą lemtingomis Sausio dienomis solidariai parėmė daugelio pasaulio šalių žmonės, sulaukėme svarbios paramos ir iš tolimosios Japonijos. Tuometinis Kudži miesto meras Yoshiaki Kuji nusiuntė protesto laišką M. Gorbačiovui, reikalaudamas sustabdyti ginkluotą agresiją prieš Lietuvą. Taip pat buvo surengta humanitarinės pagalbos akcija. Už jos metu surinktas lėšas buvo nupirkta medicinos įranga trims Lietuvos ligoninėms“, – sakė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas.

   Ambasadorius taip pat priminė, koks svarbus buvo Japonijos žurnalistų perduodamas tiesos žodis apie Lietuvos žmonių laisvės kovą, plačiai pasklidęs po Japoniją ir kitas Azijos šalis.

   „Šiandien solidarumas yra toks pats svarbus visoms savo nepriklausomybę ir laisvę ginančioms tautoms, kaip ir prieš 26 metus“, – pabrėžė E. Meilūnas.

   Lietuvos ambasada Izraelyje kartu su lietuvių bendruomene Izraelyje „Nerija“ paminėjo Laisvės gynėjų dieną Tel Avive. Minėjimo metu įvyko Leono Vytauto Glinskio filmo apie Sausio 13-osios įvykius „Laisvės sargyboje“ peržiūra.

   Renginio pradžioje Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas apžvelgė Sausio 13-osios įvykius bei jų reikšmę Lietuvos valstybei. Minėjimo metu buvo vaišinamasi arbata, dalinamasi prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius.

   Lietuvos ambasadoje Prahoje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai ir jos draugai Laisvės gynėjų dieną paminėjo išvakarėse – sausio 12-ąją. Vakaras prasidėjo LRT laidos „Istorijos detektyvai“ peržiūra apie mažai žinomus sausio įvykius ir jų liudininkus, po to ambasados kieme sužibo iš žvakučių sudėlioti Gediminaičių stulpai, šalia neužmirštuolių pievos buvo uždegtas simbolinis laisvės laužas. Susitikime dalyvavo ir Latvijos ambasadorius Čekijoje Albertas Sarkanis, kuris sausio įvykių metu buvo Latvijos ambasadorius Lietuvoje.

   Lietuvos ambasadoje Lenkijoje paminėti Sausio 13-osios įvykių susirinko vietos lietuviai, Lietuvos draugai, diplomatai. Jie tylos minute pagerbė 1991 m. sausio 13-iosios naktį gyvybes už Lietuvos nepriklausomybę paaukojusių Laisvės gynėjų atminimą, vėliau žiūrėjo režisierės Agnės Marcinkevičiūtės 2013 m. sukurtos istorinės dokumentinės trilogijos „Lūžis prie Baltijos“ filmą „Baltijos keliu į nepriklausomybę“. Ambasadorius Šarūnas Adomavičius apžvelgė lietuvių tautos kelią į laisvę, padėkojo lenkų visuomenei už solidarumą ir palaikymą. Renginio metu taip pat buvo atidaryta Arūno Baltėno fotografijų paroda „Katalikiškas liaudies pamaldumas Lietuvoje“.

   Lietuvos ambasadoje Vašingtone sausio 12 dieną vykusio renginio dalyviai uždegė iš žvakučių sudėliotą žodį „Atmink“, sugiedojo Tautišką giesmę ir kartu su minėjime dalyvavusiu monsinjoru dr. Rolandu Makricku sukalbėjo maldą už žuvusius Tėvynės gynėjus.

   Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje kieme liepsnojo simbolinis atminties laužas, savo prisiminimais dalinosi legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, susirinkusiems koncertavo ukrainiečių grupė „Taruta“, atlikusi ir keletą lietuviškų dainų. Minėjime dalyvavo Ukrainos lietuvių bendruomenės atstovai, Ukrainos savanoriai, gynę Lietuvos parlamentą 1991 m., Lietuvos draugai ir bičiuliai, iš viso apie 150 svečių.

    „Niekada neužmiršime Sausio 13-osios įvykių reikšmės Lietuvos valstybingumo istorijoje. Kova už laisvę suvienijo lietuvius ir ukrainiečius, dėkojame Ukrainos savanoriams, kurie kartu su mumis 1991 metais gynė Lietuvos parlamentą.  Lietuvos ir Ukrainos solidarumas tęsiasi ir dabar, Ukrainai patiriant Rusijos agresiją“, – sakė ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

   Lietuvos Respublikos ambasadoje Budapešte sausio 13 dieną susirinko Vengrijos lietuvių bendruomenė, Budapešte studijuojantys Lietuvos studentai bei ambasados draugai vengrai. Vyresnės kartos lietuvių bendruomenės atstovai dalijosi savo išgyvenimais ir prisiminimais apie lemtinguosius 1991 metų sausio 13 dienos įvykius prie televizijos bokšto ir Lietuvos Respublikos Parlamento, prisiminė Vengrijos tautos paramą Lietuvos laisvės siekiui, bandė atsakyti į klausimą, kas yra laisvė. Tylos minute prisiminti ir pagerbti žuvę Lietuvos laisvės gynėjai. Buvo parodyta Vytauto V. Lansbergio kino juosta ,,Trispalvis”.

   Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje kartu su Nepriklausomos žurnalistikos centru „Nieuwspoort“, minėdama sausio 13-ąją surengė diskusiją su grupe olandų studentų apie laisvos žiniasklaidos svarbą ir jos vaidmenį ugdant visuomenės atsparumą informacinėms priešiškų valstybių atakoms. Renginio pradžioje buvo parodyti dokumentiniai sausio 13-osios kadrai; vėliau kalbėjo ir su studentais diskutavo ambasadorius Darius Semaška ir Nyderlandų žiniasklaidos ombudsmenas Jan van Groesen.

   Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje ir Italijos lietuvių bendruomenės iniciatyva Romoje organizuotame renginyje savo prisiminimais dalinosi sausio 13-osios įvykiuose dalyvavusieji  LRT žurnalistė Eglė Bučelytė ir kunigas Algirdas Dauknys. Renginio svečiai taip pat turėjo galimybę išgirsti prof. Federigo Argentieri,  ir doc. dr. Alessandro Vitale įžvalgas apie sausio 13 įvykių svarbą ir atgarsius Italijos visuomenėje. Renginio metu taip pat buvo pristatyta Romualdo Požerskio fotografijos paroda „Lietuva 1988-1993. Sausio 13-ajai atminti“

   Sausio 12 d.  vakare Lietuvos ambasadoje Suomijoje vyko Algio Kuzmicko dokumentinio filmo „Nežinomi didvyriai“ peržiūra, į kurią susirinko ne tik Suomijos lietuviai bet ir Lietuvos istorija besidomintys  suomiai. Prieš peržiūrą ambasadorius Valdemaras Sarapinas kvietė kiekvieną įsisegti po neužmirštuolę, taip simboliškai pagerbiant tuos, kurie kovojo už Lietuvos Nepriklausomybę, Laisvę ir, svarbiausia, gynė demokratijos idėją pasaulyje. Po filmo peržiūros prisiminimais apie sausio 13-ąją su renginio svečiais dalinosi ir jos dalyviai: ambasadorius Sarapinas bei Helsinkio universiteto dėstytoja profesorė dr. Laimutė Balodė, kuri lemtingą vakarą būdama Rygoje Lietuvos televizijos transliaciją vertė į latvių kalbą Latvijos žiniasklaidai.

   Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Sankt Peterburge paminėti Laisvės gynėjų dienos susirinko Sankt Peterburgo pilietinės visuomenės atstovai, diplomatinio korpuso ir lietuvių bendruomenės nariai.  Profesorius Igoris Macijevskis atliko savo kūrinį fortepijonui „Skambutis iš Vilniaus“  skirtą tragiškiems Sausio 13 –osios įvykiams, prisiminimais dalijosi buvę tuometinio Leningrado tarybos nariai Jurijus Nesterovas ir Aleksandras Vinnikovas. Buvo rodomas Sergejaus Loznicos filmas „Įvykis“, eksponuota sausio įvykių nuotraukų paroda, to laikotarpio laikraščių publikacijos.

   Šeštadienį, Lietuvos ambasados Indijos sostinėje Delyje kiemelyje įžiebtas tradicinis laužas Sausio 13-osios aukoms atminti. Prie laužo susirinko Indijoje gyvenantys lietuviai, užsienio šalių diplomatai, Indijos politikos ir žiniasklaidos atstovai. Prie laužo pakviesti ir Delio Šv. Morkaus vidurinės mokyklos, kuri glaudžiai bendradarbiauja su Radviliškio Lizdeikos gimnazija, vyresniųjų klasių moksleiviai. 2016 metų „Misijos Sibiras“ dalyvis Lukas Paltanavičius svečiams pristatė pernykštę ekspediciją į lietuvių trėmimo vietas Igarkoje. Laužas, skirtas Laisvės gynėjų dienai, Lietuvos ambasadoje Delyje uždegamas jau ketvirtą kartą

   Sausio 13 dieną per Delfi.TV iš Lietuvos ambasados Airijoje buvo tiesiogiai transliuojama pokalbių laida „Sausio 13-oji. Iliuzijos ir realijos“, kurioje bus paliestos laisvės prasmės ir vizijos temos, nueitas laisvės kelias ir perspektyvos bei tai, kam laisvės naratyvas įpareigoja lietuvius, gyvenančius išeivijoje.

    

   Nuotraukų rasite URM Facebook paskyroje.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija Rusijos Federacijos Tyrimų komiteto sprendimą iškelti baudžiamąsias bylas Lietuvos teisėjams ir prokurorams, nagrinėjantiems Sausio 13-osios bylas, laiko atviru spaudimu Lietuvai, jos teismams ir teisėtvarkos pareigūnams.

   Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

   Naujienlaiškio prenumerata