Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Lietuva tęs nuoseklią paramą Ukrainai

Sukurta 2021.02.24 / Atnaujinta 2021.02.24 16:58
   G. Landsbergis: Lietuva tęs nuoseklią paramą Ukrainai
   PHOTO-2021-02-24-11-29-14.jpg(1).jpeg G. Landsbergis: Lietuva tęs nuoseklią paramą Ukrainai
   G. Landsbergis: Lietuva tęs nuoseklią paramą Ukrainai

   Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

   Susitikime su Ukrainos prezidentu ministras pabrėžė nuoseklią Lietuvos paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui, Europos ir euroatlantinei integracijai bei reformų procesui. Pokalbyje buvo aptarta padėtis Donbase, Krymo platformos iniciatyva, dvišalių Lietuvos ir Ukrainos santykių darbotvarkė, kova su pandemija bei pasirengimas Ukrainos reformų konferencijai.

   „Nepaisant paliaubų, praktiškai kiekvieną dieną skaitome pranešimus apie žūvančius ar sužeistus Ukrainos karius. Jau septynerius metus Ukraina siekia įgyvendinti ambicingą reformų programą, lygiagrečiai turėdama atremti išorės agresiją. Remiame nuoseklias ir ryžtingas Ukrainos pastangas, siekiant taikaus konflikto Donbase sprendimo. Deja, iki šiol nematome reikšmingesnių pastangų iš Rusijos ir jos remiamų grupuočių Donbase,“ - pažymėjo ministras.

   Vizito Ukrainos parlamente metu G. Landsbergis ir Aukščiausiosios Rados pirmininkas Dmytro Razumkovas aptarė svarbiausių Ukrainos reformų įgyvendinimą ir prioritetines teisėkūros iniciatyvas. „Ukraina padarė žymią pažangą, įgyvendinant svarbias struktūrinės reformas. Svarbu jas tęsti, kartu užtikrinant sklandų už kovą su korupcija atsakingų institucijų funkcionavimą ir teismų sistemos nepriklausomybę“, - pažymėjo ministras.

   Pokalbio su Ukrainos ministru pirmininku Denysu Shmyhalu metu aptartas Lietuvos ir Ukrainos dvišalis bendradarbiavimas, kova su pandemija, vakcinacijos, energetinio saugumo, bendradarbiavimo Liublino trikampio kontekste klausimai. G. Landsbergis išreiškė paramą Ukrainos siekiui sinchronizuoti elektros sistemą su kontinentinės Europos tinklais, tuo pačiu pabrėždamas Lietuvai itin aktualų nesaugios Astravo atominės elektrinės ir elektros nepirkimo iš jos klausimą.

   Susitikime su ministro pirmininko pavaduotoju, laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministru Oleksii Reznikovu daugiausia dėmesio skirta Rusijos vykdomai agresijai rytų Ukrainoje – aptartos konflikto sprendimo iniciatyvos, pagalba nukentėjusiems nuo karo Ukrainos piliečiams ir kariams, taip pat padėtis Kryme. „Vienas iš svarbiausių Lietuvos šiuo metu vykdomų vystomojo bendradarbiavimo projektų - parama Donecko srities Avdijivkos mokyklos įrengimui ir aplinkos sutvarkymui. Sėkmingas projekto įgyvendinimas prisidės prie karo nualinto regiono atstatymo“, - pažymėjo jis.

   Ministras taip pat susitiks su Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna, su kuria aptars  Europos Sąjungos–Ukrainos Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir tolesnius siekius bei Ukrainos prioritetus, siekiant euroatlantinės integracijos ir išreikš Lietuvos paramą šiems procesams. Baigdamas  vizitą Ukrainoje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Odesoje susitiks su Lietuvos garbės konsule Olena Drutis.

   Rytoj ministras G. Landsbergis su darbo vizitu lankysis Moldovoje, kur susitiks su šalies prezidente, Parlamento vadove bei užsienio reikalų ministru, taip pat laikinai vykdančiu Moldovos ministro pirmininko pareigas.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Balandžio 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis telefoninio pokalbio su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu metu aptarė provokacinius Rusijos veiksmus, telkiant karines pajėgas pasienyje su Ukraina ir nelegaliai aneksuotame Krymo pusiasalyje

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_7577.jpg

   Balandžio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Yatsenkivskiu. Susitikimo metu aptarta padėtis rytų Ukrainoje, saugumo situacija regione, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   ID_UA_HRC46.jpg

   Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

   Daugiašaliai santykiai »

   Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

   Kalbos, pareiškimai »
   DSC_0340.JPG

   Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   Susitikimas su UA.jpg

   Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

   Dvišaliai santykiai »